Przerwa na czytanie

📖Przerwa na czytanie📖

#przerwanaczytanie

25 października 2023 roku nasza szkoła🏫 wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

🎯Celem akcji jest promocja czytelnictwa📖 wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe.

Przed wydarzeniem podjęto działania promujące akcję i zachęcające uczniów do czytania na przerwie. Rozwieszono plakaty informujące o wydarzeniu, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali społeczności szkolnej, jak przebiegnie „ Przerwa na czytanie” w naszej placówce. Zamieszczono także informacje o tym przedsięwzięciu na stronie internetowej szkoły.

Na lekcjach języka polskiego dzieci rozmawiały o tym, jaki wpływ na nasze życie ma czytanie. Starsi uczniowie napisali recenzję książki, którą warto przeczytać, natomiast ci, którzy dużo czytają, napisali, dlaczego to robią. Wykonano również gazetki promujące czytanie.Zorganizowano także Konkurs Pięknego Czytania, który pozwolił nam wyłonić „Mistrzów pięknego czytania” w klasach I-III, IV-VI oraz VII- VIII.

W tym dniu dzieci 👧🏻👱🏻przyniosły do szkoły wypożyczoną w bibliotece szkolnej książkę📚, którą czytały na przerwach w salach lekcyjnych, korytarzu szkolnym, sali terapii oraz na podwórku szkolnym. Najmłodszym dzieciom w tzw. strefach czytania czytali nauczyciele, rodzice i starsze koleżanki. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie (108 osób) oraz pracownicy ( 28 osób).

Cieszymy się😁😁, że nasza placówka wzięła udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu i przyczyni się do pobicia ostatniego rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.👏🏻💪🏻

Skip to content