„Laboratorium Przyszłości”

Od września br. w naszej szkole odbywają się zajęcia tematyczne organizowane w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości” ⚗️to inicjatywa edukacyjna realizowana przez MEiN we współpracy z Centrum GoVTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.👨‍💻

Głównym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły🏫, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy i angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań oferując wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne💻,📸,📢.

W ramach projektu nasza Szkoła zakupiła:

✅Mistrz Steam

✅Mikroporty Boya

✅Stację lutowniczą ATTEN

✅Mikrofony nakamerowe

✅Aparat Canon

✅Zestaw oświetlenia ciągłego LED- MAC

✅Gimbal FeiyuTech Vlog

✅Mobilny zestaw nagłośnieniowy

✅Statyw z szyną montażową Drukarka 3D

✅Filament biodegradowalny PLA Sketch (mix kolorów)

✅Komputer przenośny Acer TravelMate P2 TMP215-53 i5 10

✅MakerBot Sketch MAC EduCare

Dodatkowo szkoła posiada roboty do programowania, klocki LEGO gry do algorytmiki – Scottie Go! oraz wiele innych ciekawych pomocy.

Dzięki nowoczesnym pomocą możemy rozwijać zainteresowania uczniów dlatego też od początku roku szkolnego realizowane są zajęcia dodatkowe.

Nasi uczniowie korzystają m.in. z zajęć:

🟠 koła fotograficznego, na którym uczą się obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego oraz zapoznają się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i komputerową obróbką zdjęć. Zajęcia w ramach kółka będą miały wpływ na poszerzenie wiadomości z innych przedmiotów.

🟢robotyki programowania, podczas których uczniowie zapoznają się z nowoczesnymi technologiami i uczą się programowania, algorytmiki oraz projektowania 3D. Poprzez zabawę uczniowie poznają program Scratch, zestawy robotyczne Photon, Lego, mBot.

🔵koła naukowego „Ciekawskie Bystrzaki” gdzie uczniowie klas IV-VI rozwijają zainteresowanie naukami ścisłymi tj.: chemia, fizyka i matematyka. W trakcie zajęć koła uczniowie zapoznają się z elementami elektroniki, korzystają z zestawów podstaw Arduino, a także biorą udział w ogólnopolskim programie „Bądź jak Ignacy”.

Dzięki organizowanym zajęciom 📸🎥🤖💡🔋🧪uczniowie rozwijają swoją wiedzę i kreatywność, ciekawość, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia oraz pracy w zespole.

Dodatkowo nowoczesne pomoce naukowe wykorzystywane są przez nauczycieli i uczniów na lekcjach w ramach realizacji podstawy programowej oraz organizowaniu uroczystości szkolnych.

Skip to content