Przejdź do treści

„Siejąc kwiaty – pomagamy pszczołom”

W dniach od 17 do 19 listopada br. odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu ekologicznego 🌻🌸🐝„Siejąc kwiaty – pomagamy pszczołom”🐝🌸🌻 organizowanego przez naszą szkołę. Honorowy patronat nad konkursem objęły: Starostwo Powiatowe w Głubczycach, Gmina Głubczyce,głubczyckie Koło Pszczelarzy.

Partnerami akcji byli: firma Top Farms Głubczyce, Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja, Bank Spółdzielczy, firma Asa, sklep Intermarche w Głubczycach, Pani Barbara Piechaczek oraz Krajowe Zrzeszenie Rzepaku i Roślin Białkowych z Warszawy i firma Corteva.💪💪💪💡Celem konkursu jest kształtowanie u dzieci świadomości ekologicznej, pozytywnych postaw proekologicznych, docenianie wartości przyrodniczych i estetycznych najbliższej okolicy oraz doskonalenie umiejętności obserwacji przyrody🌱 i dokonywania różnych w form jej opisu📝.W konkursie, jak co roku wyróżniliśmy 4️⃣ kategorie:🔹kategoria I: plakat „Pracowite pszczółki” dla wychowanków przedszkoli,🔸kategoria II: plakat „Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom” dla uczniów klas I-III,🔹kategoria III: dokumentacja fotograficzna lub zielnik roślin miododajnych dla uczniów klas IV-VIII,🔸kategoria IV: domek dla zapylaczy dla wszystkich grup wiekowych.W tym roku mino pandemii😷 zainteresowanie konkursem było ogromne👍👍. W VI edycji wzięło udział ❗13 placówek naszego powiatu❗ (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP w Lisięcicach, SP we Włodzieninie, PSP w Gołuszowicach, PSP w Klisinie, PSP w Nasiedlu, SOSW w Głubczycach, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Przedszkole Piccolino), oraz 2 placówki z Kędzierzyna-Koźla 😊(PSP nr 20 oraz „Mały Książę”). Otrzymaliśmy ponad 150 prac😍😍. Komisje konkursowe miały trudny orzech do zgryzienia wyłaniając laureatów.Wszystkim uczestnikom 👧🏼👦🏻 dziękujemy za udział w konkursie🐝🐝, a zwycięzcom gratulujemy👏👏👏 pięknych nagród. 🌼🔥Już teraz zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w VII edycji naszego konkursu ekologicznego. 🔥🌼Do miłego 🥰 zobaczenia wiosną 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ roku👋.

„Jestem kukiełką drewnianą …”

„Jestem kukiełką drewnianą przed chwilą wyczarowaną po to by bawić się, śpiewać,i wierszyki recytować !”18 listopada br. uczniowie👨‍🎓👩‍🎓 klasy I wykonali piękne kukiełki😍 z drewnianych łyżek🥄. Jak widać są one bardzo przydatne nie tylko w kuchni🥣 podczas codziennego przygotowywania potraw🥘, ale także rozwijają umiejętności twórczego myślenia🧠.

Kiermasz ciasta

⚠️UWAGA ⚠️25 listopada w naszej szkole🏫 odbędzie się kiermasz ciasta🍰🥧🍰🍪 zapraszamy serdecznie od godz. 9.00. Koszt: 2,50 zł za kawałek 💸

Teatrzyk Kukiełkowy

16 listopada br. gościliśmy w naszej szkole🏫 Teatrzyk Kukiełkowy, który zaprezentował przedszkolakom👧👦 oraz uczniom klas I-III👩‍🎓👨‍🎓 przedstawienie, pt. „Jaś i Małgosia”. Było to barwne przedstawienie opatrzone pięknymi kukiełkami. Dzieci👫 z przejęciem śledziły przygody głównych bohaterów👀. Nasze spotkanie zakończyliśmy wykonaniem jesiennych zdjęć🍁🍂📸.

Pasowanie na Starszaka

10 listopada br. odbyło się ważne wydarzenie – „Pasowanie na Starszaka”👫❤. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości👩👨 i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci👧👦 zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie🎙, wokalne🎼🎶 i taneczne💃🕺. Po części artystycznej przedszkolaki👫 złożyły uroczyste ślubowanie✋. Następnie Pani Dyrektor Wioleta Tulej👱‍♀️ dokonała uroczystego pasowania na Starszaka, kładąc na ramieniu każdego dziecka ołówek✏. Na dziecięcych twarzach👧👦 widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom📃 oraz medal🏅. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem 🍪🍬🍭🍫🍩🥧.

Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014
Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014
Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014

Dzień 11 listopada

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka👫🇵🇱ważna data – symbol miłości❤ Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa💪. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości🇵🇱.Dla upamiętnienia 103 rocznicy, uczniowie👨‍🎓👩‍🎓 z naszej szkoły🏣 przygotowali uroczysty apel podczas którego przedstawiono informacje historyczne oraz zaśpiewano🎙 pieśni patriotyczne🎼. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca💕 uczucia do własnego kraju🇵🇱 i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności…

Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014
Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014
Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014

Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

„Jest takie miejsce na mapie świata🌍 – Polska!🇵🇱To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”❤

Drzewo genealogiczne

Drzewo🌳 genealogiczne, to graficzne przedstawienie związków i pokrewieństwa między członkami rodziny👨‍👩‍👧‍👦. Uczniowie👩‍🎓👨‍🎓 klasy III na zajęciach wykonali swoje drzewa genealogiczne🌳👨‍👩‍👧‍👦👏.

Świeczniki

#SzkołaPamięta Podczas zajęć rozwijających kreatywność👨‍🎨 udało nam się stworzyć piękne świeczniki🔥🕯, które przypominały nam o obchodach 1 listopadowych.

Uczniowie klas I-III wykonali pracę plastyczne

#Szkołapamięta Uczniowie klas I-III wykonali pracę plastyczne🎨 związane z Świętem Zmarłych.