Przejdź do treści

Przygotowania do zimy w naszym przedszkolu

Przygotowania do zimy w naszym przedszkolu ❄️🐦

W poprzednim tygodniu przedszkolaki rozmawiały o tym, jak zwierzęta, a szczególnie ptaki🐦, przygotowują się do nadchodzącej zimy❄️. Dzieci👫 poznały różne gatunki ptaków i dowiedziały się, co dzieje się z nimi, gdy robi się zimno — które odlatują w cieplejsze strony, a które zostają z nami i potrzebują naszej pomocy.

🐦 Ptasi świat zimą

Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o wróblach, sikorkach, kosach czy sójkach. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego niektóre ptaki migrują, a inne pozostają i muszą radzić sobie z mrozem oraz brakiem pożywienia.

🌰 Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Aby wesprzeć naszych małych skrzydlatych przyjaciół, dzieci wykonały mini karmniki wypełnione ziarenkami. Każdy karmnik powstał z ogromną starannością i troską o ptasie brzuszki.

🌳 Wspólne wieszanie karmników

Gotowe prace powiesiliśmy na pobliskim drzewie przy przedszkolu. Teraz dzieci będą mogły obserwować, jakie ptaki nas odwiedzą i jak korzystają z naszej pomocy.

To była piękna lekcja empatii, wrażliwości na naturę i odpowiedzialności za zwierzęta, które spędzają zimę tuż obok nas. ❄️💛🐦