Ogólnopolskie sukcesy naszych młodych artystów – duma i radość w szkolnych murach!
Z prawdziwą dumą informujemy, że nasza szkoła znów zabłysnęła na krajowej scenie plastycznej dzięki niezwykłym osiągnięciom uczniów!
Aleksander Mazurek – wyróżnienie
w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Fantazyjne Plamki”, organizowanym przez Stowarzyszenie Chorych na Układowe Zapalenia Naczyń „Vasculitis”.
Jego dynamiczne kompozycje, pełne ekspresji i emocji, zdobyły uznanie wśród szerokiego grona jury. To również piękny hołd sztuki dla odważnych dzieci i rodzin borykających się z chorobą.
Amelia Jakubowska – III miejsce
w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ogród malowany wartościami”, organizowanym przez Publiczny Ogródek Jordanowski w Radomiu, pod patronatem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego.
Praca Amelii zachwyciła bogactwem symboliki i szczerością przekazu – jej ogród to przestrzeń nie tylko natury, lecz również moralnych wartości, odzwierciedlająca serce młodej artystki.
Wyrazy uznania należą się również Pani Dyrektor, której nieustanne wsparcie oraz głęboka wiara w twórczy potencjał uczniów tworzą przestrzeń, w której edukacja i sztuka splatają się w harmonijną całość.
To właśnie dzięki takiemu podejściu możliwe stają się sukcesy wykraczające poza ramy codziennej nauki – sukcesy, które rodzą się z inspiracji, zaufania i otwartości na indywidualność młodych ludzi.
Jako nauczycielka plastyki mam głębokie poczucie, że nasza wspólna misja – kształtowanie wrażliwych, świadomych i kreatywnych osobowości – przynosi realne i piękne owoce.
Sylwia Marcinków.