Przerwa na czytanie #przerwanaczytanie

Przerwa na czytanie #przerwanaczytanie

27 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.

By zachęcić uczniów do czytania na przerwie, podjęliśmy działania promujące wydarzenie.

Na terenie szkoły🏫 rozwiesiliśmy plakaty informujące📋 o akcji, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego👱🏻‍♂️👩🏻 przekazali społeczności szkolnej, jak przebiegnie „ Przerwa na czytanie”w naszej placówce.

Poza tym na lekcjach języka polskiego dzieci poznały historię książki📖, budowę oraz etapy jej powstawania. Dowiedziały się również, jakie są zalety czytania. Uczniowie wykonali także gazetki ścienne promujące czytanie.

W dniu akcji dzieci przyniosły do szkoły wypożyczoną w bibliotece szkolnej książkę, którą czytały na przerwach w salach lekcyjnych, korytarzu szkolnym i sali terapii. Najmłodszym dzieciom w tzw. strefach czytania czytali nauczyciele, rodzice i starsi koledzy. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie (9️⃣6️⃣osób) oraz pracownicy placówki (2️⃣8️⃣osób).

Cieszymy się🥳, że nasza szkoła wzięła udział w tej wspaniałej akcji i przyczyni się do pobicia ostatniego rekordu w czytaniu🤩

Skip to content