1 września 2022 obchodziliśmy 10 rocznicę

1 września 2022 obchodziliśmy 1️⃣0️⃣ rocznicę powstania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grobnikach🥳🥳🥳.

Z tej okazji 25 września br. zostały zorganizowane uroczyste obchody 1️⃣0️⃣-lecia PSP oraz Stowarzyszenia CWAS INICJATYWA.

Na uroczystość zostali zaproszeni : zastępca burmistrza Głubczyc – Kazimierz Bedryj, wicestarosta Głubczyc – Anita Juchno, prezes stowarzyszenia – Beata Skowyra, wiceprezesi Dariusz Siudmak i Bonifacy Solorz, członkowie stowarzyszenia, sołtys Grobnik – Paweł Buczek, ksiądz proboszcz – Daniel Kasprzak, fundatorzy sztandaru szkoły – Krystyna i Ryszard Ziobrowscy, emerytowane dyrektorki szkoły Helena Hołda, Felicja Ratuszniak, Irena Myczewska i była pani dyrektor PSP Gabriela Simbiga oraz emerytowani pracownicy szkoły. Naszą uroczystość zaszczycili również dyrektor Muzeum Ziemi Głubczyckiej – Barbara Piechaczek, prezes Koła Pszczelarzy w Głubczycach Krzysztof Głowiszyn, strażacy OSP Grobniki, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Aleksandra Kubat .

Jubileusz 10-lecia szkoły to niezwykłe wydarzenie w życiu uczniów, nauczycieli, absolwentów i rodziców. Wydarzenie, które stwarza okazję by prześledzić i ocenić dorobek edukacyjny i wychowawczy oraz przypomnieć ludzi, których ofiarność i praca zdecydowały o powstaniu oraz sukcesie naszej placówki.

Obchody rozpoczęliśmy mszą świętą ⛪ sprawowaną przez księdza proboszcza. Po mszy odbyła się uroczystość w Zamku🏰, podczas której pani Dyrektor mgr Wioletta Tulej podziękowała pracownikom szkoły👫🏻 oraz członkom stowarzyszenia 👫za wspólną pracę wręczając im pamiątkowe medale🏅.

Następnie wychowankowie zerówki👧🏻👦🏼 zaprezentowali wszystkim zgromadzonym piękny taniec🩰, a uczniowie szkoły przedstawili losy Marii Konopnickiej – patronki naszej szkoły🏫.

Po występach artystycznych przyszła kolej na zwiedzanie szkoły, pamiątkowe zdjęcia📸 oraz liczne atrakcje:

✅zajęcia z robotyki,

✅ zajęcia przy wykorzystaniu nowych technologii „Empiriusz – wirtualne laboratorium chemiczne”,

✅zumba i zabawy ruchowe,

✅zajęcia plastyczne,

✅pokaz sztuk walki w wykonaniu pana Romana Nizio,

✅pokaz militari Klubu Strzeleckiego Branice,

✅poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszej Szkoły za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

Życzymy sobie i Wam kochani następnym 10-ciu lat pomyślności🤩🥰🥳

Skip to content