Przerwa na czytanie #przerwanaczytanie

Przerwa na czytanie #przerwanaczytanie 26 października 2021 roku nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Przed przystąpieniem do akcji, podjęliśmy działania promujące to wspaniałe wydarzenie. Na terenie szkoły rozwiesiliśmy plakaty informujące o akcji, poza tym zamieściliśmy informacje o tym przedsięwzięciu na stronie internetowej szkoły. Uczniowie wykonali gazetki ścienne zachęcające do czytania, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzenia w naszej placówce. Dodatkowym działaniem promującym czytelnictwo było zorganizowanie w szkole Konkursu Pięknego Czytania. W dniu akcji uczniowie przynieśli do szkoły wypożyczoną w bibliotece szkolnej książkę, niektórzy ulubione czasopismo, które czytali na przerwach w salach lekcyjnych, korytarzu szkolnym i sali terapii.Najmłodszym dzieciom w tzw. strefach czytania czytali nauczyciele, rodzice i starsi koledzy. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie (80 osób) oraz pracownicy placówki (26 osób). Ciszymy się, że nasza szkoła wzięła udział w tej wspaniałej akcji i przyczyni się do pobicia ostatniego rekordu w czytaniu.

Skip to content